Ankara En İyi Düğün Fotoğrafçıları

DERİCİZADE FARUK KÜÇÜK ANKARA KENT ARŞİVİ

Ankara En İyi Düğün Fotoğrafçıları

Bundan 100 yıl öncesinde fotoğraf daha yeni yeni ülkemize gelmişti. İstanbul Perada zamanın ünlü fotoğrafçıları mesken tutmuş özellikle zenginlerden oluşan müşteri kitlesi üstünde yeni çekim tekniklerini deniyorlardı. Zamanın padişahı Cennet Mekan Abdülhamit Han’da Yıldız Sarayı Fotoğraf Kolleksiyonu adı altında bir fotoğraf arşivide oluşturmuştu. Cumhuriyet döneminin en önemli kolleksiyonlarından birisidir. Cumhuriyet döneminde de sanata ve fotoğrafçıya önem verilmiş bunlarla ilgili okullar açılmıştır. Hatta Anadolu Üniversitesinde ilk kez uzaktan öğretim ile Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü de açılmıştır.

Türkiye’nin ilk fotoğrafçılarını sayfamak istesek sanıyorum ilk önce ilk kadın fotoğrafçımız olan Yıldız Moran’ın adını anarak bu işe başlamalıyız. Daha sonra Cemal Işıksel, Nurettin Erkılıç, Selahattin Giz, Limasollu Naci, Ara Güler, Şinasi Barutçu, Coşkun Aral, İzzet Keribar, Orhan Gürbüz, Onur Ercoşkun, Kamil Fırat, Mert Alaş, Mehmet Turgut, Nihat Odabaşı, Kemal Üzmez, Sabit Kalfagil,Koray Birand gibi isimler vardır. Bunların dışında az daha geriye gittiğimizde şu isimlerle karşılaşıyoruz: Abdullah Biraderler, Gülmez Biraderler, Aşil Samancı, Ali Enis Oza, Ali Ersan, Faik Şenol, Hilmi Şahenk, Selahattin Giz, Sami Güner, Şemsi Güner, Ali Sami Aközer, Atilla Torunoğlu, Arif Aşçı.

Ara Güler; İsmet İnönü, Winston Churchill, Indira Gandi, John Berger, Bertrand Russel, Bill Brandt, Alfred Hitchcock, Ansel Adams, Imogen Cunningham, Salvador Dali, Picasso gibi bir çok ünlü ile röportaj yapmış ve fotoğraflarını çekmiştir. 1 Fotoğraf için günlerce yol gidip sabahtan akşama kadar beklemiş ve bazende istediği fotoğrafı alamadan geri dönmüştür büyük fotoğraf ustası.

Günümüz Türkiyesinde ünlü bir çok fotoğrafçı profesyonel olarak çalışmaya devam etmektedir ancak bunların yanında amatör bir tutku/hobi olarak çekimlerine devam eden bir çok fotoğrafçıda bulunmaktadır. Özellikle fotoğrafta sayısallaşmanın getirisiyle bir çok fotoğraf makinası ve ekipmanın fiyatları düşmüş bu nedenle fotoğraf makinası ve ekipmanları daha alınabilir seviyelere gelmiştir. Parklarda bahçelerde uzman fotoğrafçıları görebileceğiniz gibi yanlarında yeni yetişen genç arkadaşlarıda görmek mümkündür.

Yine Ankara’da da durum pek farklı değildir. Ankara’nın en iyi düğün fotoğrafçıları deyince akla birden çok isim gelmektedir. Çoğu fotoğrafçı gibi bende rakiplerimin önünde olmak ve onlara fark atmak için çok çaba sarfediyor ve bunla ilgili gereken çalışmalarımı başarıyla devam ettiriyorum. Hakkımda detaylı bilgiyi şu adresden alabilirsiniz: selmandinc.com.tr .

Aldığım eğitimler şu şekildedir:

Ankara Üniversitesi Mühendislik Mezunuyum
Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Ön Lisans
Hazar Çelik ile Sokak Fotoğrafçılığı
Fikret Özkaplan ile Fotoğraf Sanatı Kurumu İleri Düzey Portre Fotoğrafçılığı Eğitimi
Murat Esibatır ile Moda ve Portre Fotoğrafçılığı Semineri
Deniz Çeliker ile Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitimi
Ekim Menemencioğlu ile Yapay Işık Kullanımı Semineri
Burak Bulut Eğitim Atölyesi Moda Fotoğrafçılığı
Hatem Sipahi Stüdyo Fotoğrafçılığı Eğitimi
Mehmet Irgaç Video Semineri
Selim Durak Uygulamalı Video Çekim Atölyesi
Doç.Dr. Kağan Olguntürk ile Kısa Film Atölyesi
Rahime Gün ile Yenidoğan Hamile Workshop’u
Gaye Odman ile Yenidoğan Hamile Workshop’u

Hizmetlerim:

Ankara ve çevre illerde fotoğraf, video klip, düğün hikayesi hizmetleri vermekteyim.
Hizmet verdiğim iller şu şekildedir: Ankara, Nevşehir Kapadokya ve Peri Bacaları, Kayseri Yılki Atları, Isparta Lavanta Bahçeleri, Burdur Salda Gölü. Şehir içi ve şehir dışı hizmetlerimizle yanınızdayız.

Düğün öncesinde sizinle görüşerek mekanlar ve çekim türleri hakkında bilgilendirme yapıyorum. Şehir içi veya şehir dışı tercihinize göre sizin için zaman planlaması yapıyoruz. Tarzınıza uygun mekan tercihleri yapıyoruz. Sizin için en uygun paket hangisi buna birlikte karar veriyoruz. Çekim öncesi hazırlıkları konusunda en mükemmel kareyi yakalamak adına görüşme esnasında çiftlerim için süpriz tüyolarım oluyor, mutlaka dinlemenizi tavsiye ederim.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button
Whatsapp
Whatsapp