Düğün Hikayesi Ankara

Düğün Hikayesi Ankara

Düğün Hikayesi Ankara

Düğün gününüzün ve ölümsü aşkınızın kayıt altına alınmasını ister misiniz? Düğün gününüzde yapacağınız tüm hazırlıkların kaydedildiği ve sonrasında çeşitli kurgular ile hazırlanan kısa filmlere düğün klibi adı verilmektedir. Aslında hazırlanan bir düğün belgeselidir. Bu belgeselde stresiniz, duygusal iniş çıkışlarınızın hepsi gösterilmektedir.

Düğün videosu gelin hanımın kuaföre gidişi ile başlamaktadır. Şayet düğün albümü çekimi için bizleri tercih ederseniz, çekimler ile klip devam edecektir. Çekimlerin anından düğünün yapılacağı mekanda da çekimler yapılmaktadır. Ayrıca gelin alıcıdan damatla gelinin ilk buluşması vs. tüm detaylar atlanmadan tüm gün kayıt altına alınmaktadır.

Profesyonel Bir Fotoğrafçı İle Çalışmanın Önemi

Düğün klibi hazırlanırken profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmak önemlidir. Çünkü sabah erken saatlerde başlayan çekimler düğün sonuna kadar devam eder. Bu durumda da sizlerin stresini hafifletecek, sizlere adeta bir dost eli olacak ve rahat hissetmenizi sağlayacak olan kişi fotoğrafçıdır. Bütün günü sizler ile geçirirken, üzüldüğünüzde üzülüp, sevindiğinize sevinecek ve bu anları profesyonel anlamda kaydedecek kişi yine fotoğrafçıdır.

Nişan çekimi ile başlayan macera dolu yolculukta sıra düğün çekimlerine geldi. Klipler hazırlanırken videolardan yararlanılabileceği gibi klipler sadece görsellerden de hazırlanabilmektedir. Bu durum çiftlerin taleplerine göre belirlenmektedir. Fotoğrafçı seçimi kadar önemli olan konulardan biri de müzik seçimidir. Klibinizin arka fonuna konulacak müzik duygu durumuna ve düğün töreninize uygun olmalıdır.

Klipler Kaç Dakikadan Oluşuyor?

Düğün için klip hazırlanırken tüm anlar görüntüleniyor. Ancak klipte en can alıcı anlar kullanılıyor. Yani aslında düğüne tamamen yer verilmiyor. Sosyal medyada dostlarınız ile paylaşmak adına da hazırlayacağınız kliplerin süresi 4 ila 7 dakika arasında değişiyor. Klip çekiminde kuaför hazırlıkları ilk adım oluyor. Gelin hanım ve damat beyin hazırlıkları çekildikten sonra sıra onların ilk buluşmasına geliyor.

Damadın gelini kuaförden alışı ve ilk buluşmalarındaki heyecan dolu anlar klipte yerini alıyor. Daha sonra yapılacaksa dış çekim alanına geliniyor. Burada da fotoğraf çekimi dışında geçen eğlenceli anlara yer verilebilir. Gelinin evden çıkışı ve kuşak bağlanması, ailesine sarılması gibi duygusal anlar da klipte yerini alıyor. Gelin alıcının ardından düğünün yapılacağı alana geçiş yapılıyor. Burada ilk dans anı, varsa koreografi gösterisi gibi anlara da yer veriliyor. Daha sonra bu klipte yer alan görüntüler çift ve fotoğrafçının ortak kararı ile seçiliyor.

Müziğin de seçilmesinin ardından kurgu yapılarak klip hazırlanıyor. Klip kısa film olması sebebi ile aslında gününüzün özetini yansıtıyor. İşinde profesyonel bir fotoğrafçı olarak ben çiftlere müzikler tavsiye edebileceğim gibi onların fikirlerine de itimat ediyor ve son kararı kendilerine bırakıyorum. Klibe duygu akışını sağlayan müziklerden, görsel geçişlere ve efektlere kadar defalarca izlenerek çiftler ile ortak karara varılarak belgesel hazırlanıyor ve çifte teslim ediliyor.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button
Whatsapp
Whatsapp