Düğün Hikayesi Ankara

Düğün Hikayesi Nedir?

Düğün günleri oldukça güzel olmasına karşın aynı zamanda heyecan verici ve stres doludur. Güne başlamanızın ve düğününün bitiş anına kadar olan zaman diliminin fotoğrafçılar tarafından öyküleştirilmesi ile düğün hikayesi hazırlanmaktadır. Geçmiş yıllarda bu terim ülkemizde kullanılmıyor olsa da, son birkaç yıldır adeta bir trend haline gelmiştir. Sinematik olarak hazırlanan bu video klipler çeşitli varyasyonlardan oluşmaktadır.

Hikayenizi Biz Yazalım

Başrolü olduğunuz bu hayat yolculuğunda en özel anınızı yaşarken bırakın hikayenizi biz yazalım. Klasik düğün videoları, gelin alımı gibi etkinlikler ile başlayarak düğün sonuna kadar devam eder. Ancak dünya çapında 2009 yılından beri bir furya haline gelen düğün hikayeleri bu videoların öyküleştirilmiş şeklidir. Düğün sabahından başlayarak düğün sonuna kadar olan süre, arka plana müzikler eklenerek ve videolara geçiş efektleri verilerek hazırlanmaktadır.

Aslında bir düğün belgeseli olarak adlandırmak daha doğru olacaktır. Bu belgeselde güzel ve eğlenceli anlar olduğu gibi, aynı zamanda duygu dolu anlar da bulunmaktadır. Gelinin kuaföre gidişinden, damadın kuaförden onu almaya gelmesi, aynı gün yapılıyor ise düğün albümü çekimi, isteğe göre düğün anından görüntülerin de yer aldığı bu kısa film, tasarım ekibimiz tarafından kurgulanmaktadır.

Düğün filmine konulacak olan görüntüler tamamen sizin tercihinizdir. Klipte olmasını istediğiniz anları, müzikleri, kurgu ve görüntü geçişlerini birlikte hazırlayabiliriz. Ayrıca film, renkli olabileceği gibi isteğiniz doğrultusunda siyah beyaz da olabilmektedir. Hikaye hazırlanırken video kullanılabileceği gibi, sadece görüntü çekilerek de hikaye oluşturulabilmektedir. Düğün hikayeleri oluşturulurken geline kuşak bağlanması gibi duygusal anlar yer verileceği gibi, düğün anında çekilen halaylar da hikayede yer alabilir. Salona girmeden önce aile veya arkadaşlarla yapılacak ufak röportajlar veya mizansenler de klibe eklenebilir. Bu kişisel bir tercihtir.

Düğün Hikayesinde Müzik Seçiminin Önemi

Düğüne dair her anda müzik seçimi oldukça önemlidir. Çünkü geline kına yakılırken çalan müzik, ilk dans müziği gibi unutulmaz müzikler bu güzel anların birer parçasıdır. Kısa film hazırlanırken de müzik seçimi oldukça önemlidir. Çünkü bu ana duygu katacak olan kriter tamamen müziktir. Videolar ya da görseller sinematik hale getirilirken arka fonda çalınan müzik, duygu dolu anlarınızı yeniden yaşamanızı sağlayacaktır.

Düğün belgesellerinde o an sessiz olarak da kaydedilebilir. Çünkü o an çalınan müzikler, söylenen sözler klipte yer almaz ve o anki görüntüye sadece müzik eklenir. Bu bakımdan alanında uzman bir fotoğrafçı ile çalışmak önemlidir. Oluşturulan kurgu tamamen orijinal olmakla birlikte, profesyonel bir ekip her çifte farklı hikaye yazabilir olmalıdır.

Düğün klibi ya da hikayeler gibi özel anılarda seçilecek müziklerin iniş ve çıkışları o ana uygun olarak yapılır. Örneğin kına yakımı gibi bir an varsa müzik oldukça slow tarzda olacağı gibi, kuaför anlarında daha yüksek formda ve volümlü müzikler kullanılabilmektedir. Profesyonel bir fotoğrafçı olarak tarafıma ulaşarak bu anı birlikte kurgulamaya ne dersiniz?

Düğün Hikayesi Ankara, Save the date, Düğün Klibi, Düğün Hikayesi, Nişan Klibi, Söz Klibi , İnstagram Klibi vs her türlü klip işleriniz için bizimle irtibata geçiniz.

Call Now Button
Whatsapp
Whatsapp