Gastro (Yemek) Fotoğrafçılığı

Gastro Fotoğrafçılığı Nedir?

Son yıllarda gastronomiye verilen önem ve duyulan ilgi ciddi manada artmıştır. Üniversitelerde verilen eğitimlerin yanı sıra, bu işe ilgi ve becerisi olanlar da yaptıkları yemekleri ve tarifleri sosyal medya hesaplarından paylaşmaktadır. Gastro fotoğrafçılığı bu anlamda hem yemek yapanlara, hem de yemek yemeyi sevenlere büyük avantajlar sunar. Tüketicilerin yiyecekleri birebir olarak görmesi ile oluşan görsel algı yemeğin sadece damak zevkine değil, görsel zevke de hitap etmesi gerektiğini kanıtlar niteliktedir.

Ayrıca tüketici yemek istediği yiyecek her ne olursa olsun, bunun son halini gördüğünde karar vermesi de kolaylaşacaktır. Bu anlamda fotoğraf çekimi, tüketiciye seçim yapma şansı tanır. Ayrıca gastro fotoğrafçılığı bir reklam aracıdır. Markalar ya da işletmeler, çektirdikleri fotoğraflar ile kendi reklamlarını yaparlar. Ürünleri tüketicilerin beğenisine sunarken aynı zamanda tüketicinin ilgisini çekmeye ve sempatisini kazanmaya çalışırlar. Zihinde oluşan bu algı, tüketiciyi o yiyeceği yemeye sevk eder.

Tüm bu kazanımlarından dolayı yiyeceklerin fotoğraflanması müşterilerin de iştahını açacaktır. Aslına bakılırsa firma ve işletmeler açısından bu durum bir pazarlama tekniğinidir. Ayrıca etkili de bir yöntemdir. İşletmelerin bu noktada başarıyı yakalayabilmesi için profesyonel bir fotoğrafçıdan da destek almaları şarttır. Çünkü ortamın ışığı, çekim açısı, ekipmanların doğru seçilmesi kendinizi ifade etme açısından önemlidir. Bu anlamda sizlere profesyonel destek sunmak ve kendinizi daha kolay ifade edebilmeniz açısından yanınızda olmak için fotoğraflar çekiyorum.

Bu sektöre duyulan ilginin artması ile birlikte ürünlerin tanıtımı konusunda firmaların taleplerini karşılamak adına profesyonel bir fotoğrafçı olarak Ankara ve çevresinde hizmet veriyorum. Fotoğrafların can alıcı çıkması adına yiyecekler için öncelikle bir konsept hazırlanıyor. Bu konsept dahilinde gerekli ekipmanların da hazır olması ile birlikte çekim başlıyor. Aslına bakılırsa yemek de bir tarz meselesidir. Bu sebeple görsellik bir yemek için her şeydir.

Küçük dokunuşlar ile çıkardığınız mükemmel tabakları görüntülemekten zevk alıyorum. Lezzetli fotoğraflar çekerken, aynı zamanda yiyeceklerin kendini kanıtlaması adına çeşitli ambiyanslardan yararlanıyorum. Yemekler adeta kadraja stillik yaparken, ben de tabakları çeşitli temalar ile birleştirerek sizlere görsel bir şölen sunuyorum.

Gastro Fotoğraflarının Fiyatları

Firmaların ve markaların kendilerini en iyi ifade etme teknikleri olan reklam aşamalarında görselliğin önemi büyüktür. Çekilen fotoğrafların kusursuz olması, markaların kendi tarzlarını ortaya koymalarına ve bir müşteri portföyü elde etmelerine yardımcı olmaktadır. Profesyonel bir fotoğrafçı olarak yemek&menü fotoğrafçılığı ile hem yemeklerinizi, hem de çıkarmış olduğunuz menüleri görüntülüyorum.

Yemeğin sadece karın doyurmak için bir öğün olmadığına inanıyor ve farklı açılardan gerekli teknikleri kullanarak ortaya çok leziz fotoğraflar çıkarıyorum. Siz de yemek fotoğrafı çektirmek istiyorsanız hemen iletişim kanalları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Görüşmemiz esnasında fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Mükemmel kareler yakalamak ve yemeklerin lezzetli görünüşlerine lezzet katmak için hemen benimle iletişime geçin.

Call Now Button
Whatsapp
Whatsapp