Moda Fotoğrafçısı Ankara

moda

Moda Fotoğrafçısı Ankara

Moda ve Katalog Çekimi Nedir?

Moda hayatımızın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bu gün tekstil sanayi öyle büyük bir ivme kazanmıştır ki, markaların birbiri ile rekabet içinde olduğu global bir düzen kurulmuştur. Sadece satışını yaptığınız ya da üreticisi olduğunuz tekstil ürünleri ile sektörde var olmak için reklamınızı çok iyi yapmanız gerekmektedir. Bu sebeple profesyonel bir moda ve katalog çekimi yapılmasına ihtiyaç vardır.

Moda ne kadar görsel bir kavramsa fotoğraf da öyledir. Üretilmiş olan tekstil ürünlerinin tanıtılması, satış ve pazarlamasının yapılması için ürünlere görsellik kazandırılması gerekmektedir. Bu da fotoğraf çekimi ile mümkündür. Fotoğraf çekiminde en önemli şey, çekimlerin bir kompozisyon dahilinde yapılmasıdır. Buna sunum demek daha doğru olacaktır.

Marka değerinizi üst sıralara taşımak, markanızı kanıtlamak ve bir müşteri portföyü elde etmek açısından çekimlerin önemi büyüktür. Yapılan çekimlerin ardından ürünlerinizi tanıtır ve kalitesini kanıtlar nitelikte olan katalogların hazırlanması da elzemdir. Çekimler canlı bir manken ile yapılabileceği gibi, yalnızca ürünlerin çekim ile de yapılabilmektedir.

Bu gün markalar müşterilerine internet üzerinden hitap ettiği için, çekimlerin de sanal ortama uyumlu bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çekimler esnasında arka plan olarak beyaz renk tercih edilmektedir. Arka fon, sadece ürünün ön plana çıkmasını sağlayacağı ve kullanıcının dikkatini toplayacağı için beyaz rengi özellikle çok meşhur sanal alışveriş siteleri tercih etmektedir.

Moda ve katalog çekimi için önemli olan konu, ışıklandırmanın tam yapılması, çekimler için uygun ekipman kullanılması ve açıların iyi ayarlanmasıdır. Bay ve bayan tekstil ürünlerini görüntülerken ışık sistemlerini de yine profesyonel olarak ayarlamaktayım. İç ve dış ortamlarda yaptığım çekimler ile bu sayede mükemmel ve kusursuz çekimler elde etmekteyim.

Katalog çekimleri ise genelde kapalı ortamlarda yapılmaktadır. Mankenli ya da mankensiz olarak yapılacak olan çekimlerde çok farklı ürün seçeneklerini görüntülemekteyim. Modada son trendleri tüketicilere ulaştırmak adına ürün tanıtımı için konseptli olarak ya da naturel ortamlarda çekimler yapmaktayım. Bakış açısının moda fotoğrafçılığında olmazsa olmaz şey olduğunu vurgulamak istiyorum. Aldığım eğitimler dahilinde sanatsal bir bakış açısı ile markanızın misyon ve vizyonu ile oluşturduğumuz kurguyu en iyi şekilde yansıtmayı amaçlıyorum.

Katalog ile müşterilerinize sunacağınız ürünlerin yanı sıra çekilen fotoğrafları internet ortamında da yayınlayabilirsiniz. Son yılların en etkili pazarlama aracı olan internet üzerinden tüketicilere mesaj verebilirsiniz. Ayrıca son yıllarda sadece mağazalar değil, e-ticaret ile uğraşan müşterilerimiz de ciddi manada fotoğraf çekimlerine yönelmiştir.

E-ticaret hizmeti ile ürünler tüketicilere tık bir tık ile gösterilmektedir. Tüketicinin de ürünü incelemesi için ürün görselinin bulunması şarttır. Moda ve katalog çekimi ise e-ticaret satışlarındaki başarının sebebidir. Çekim yaptırmak, detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için iletişim kanalları üzerinden irtibata geçebilirsiniz. İster moda dergileri, ister e-ticaret siteleri, isterseniz de katalog hazırlamak için çekim yaptırabilirsiniz.

Moda ve Katalog Çekimleri Ankara, Eticaret, Dergi ve Mecmualar için Moda ve Tekstil çekimleriniz için bizimle irtibata geçiniz.

Call Now Button
Whatsapp
Whatsapp