Trash Day Çekimleri

Trashday Nedir?

Avrupa’da yaygın olan bu kavram son yıllarda ülkemizde de sıkça duyulur olmuştur. Trahsday kavramının yanı sıra Trash the dress olarak da isimlendirilen bu eylem, düğün gününden önce yapılan çekimleri kapsamaktadır. Kıyafetlerinizin kirlenmesini dikkate almadığınız, özgürce hareket ettiğiniz eğlenceli anların yer aldığı bir albüm olarak tanımlamak daha doğru olacaktır.

Düğün gününde yapılan çekimler çok sancılı oluyor. Çünkü uzun gelinlikler yerlere süründüğünde çok çabuk kirleniyor. Kirli gelinlikle tüm gün dolaşmak ve düğün salonunda ise davetlilerin karşısına çıkmak can sıkıcı olabiliyor. Ancak bu kavram ile birlikte ortaya atılan düşünce çiftleri stresten arındırmak ve hem eğlenceli hem de rahat olabilecekleri bir çekim süreci geçirmelerini sağlamaktır.

Trashday bir konsept ve bir kurgudan müteşekkildir. Profesyonel bir fotoğrafçı tarafından yapılması hem zamanın güzel ve eğlenceli akması hem de güzel görüntüler yakalanması açısından önemlidir. Konseptle alakalı fotoğrafçının bilgisinin olması, kalite açısından önemlidir. Bu çekimlerin en büyük avantajı ise düğün öncesinde yapılmasıdır. Stresten uzak, mükemmel bir ortamda çekimleri yaptırmak için ise herhangi bir engeliniz yoktur.

Çekimlerin aynı gün olması, düğüne yetişme telaşı, düğün stresi, gelen tebrik telefonları vb. sizleri yoruyor. Ancak hem mutlu bir ifadeyle poz vermek daha önemlidir. Üzerinizin temiz olmasını istediğiniz kareleri öncesinde çekiyorum. Ancak daha sonra çekim yaptığınız alana göre dilediğiniz şekilde hareket etmeniz mümkün oluyor.

Ankara içinde ve Salda Gölü, Lavanta Bahçesi, Kapadokya, Yılki Atları gibi mekanlarda çekimler yapıyorum. Örneğin Salda Gölü etrafında çekim yapıyorsak, öncesinde kumsalda fotoğraflarınızı çekiyorum. Daha sonra gölün etrafında dilerseniz ıslanarak, hatta elbiseleriniz suya girerek görüntüler alabilmemiz mümkündür. Ayrıca bu görsele bir de gün batımı eklendiğinde ortaya harikalar çıkacaktır. Bu görüntüler düğün sonunda da çekilebilir. Ancak çiftler tarafından düğün öncesinde çekimlerin yapılması daha uygun görülmektedir.

Gelinliğin kirlenir, saçım bozulur makyajım akarsa ne olacak gibi kaygılarınız olmadan özgür pozlar bırakmanız artık çok kolaydır. Elbiseni çöpe at sloganı ile hazırlanan bu çekimler sonunda gelinliğim kirlendi, damatlığım ıslandı gibi sorunlar yaşamıyorsunuz. Fotoğraf çekimi esnasında çiftler isteklerine göre farklı kıyafetler de tercih edebiliyor. Özellikle yaz aylarında yapılan çekimlerde gelinler plaj elbisesi tarzında renkli elbiseler, çiçekten taçlar ile hazırlanıyor. Damatlar ise kapri ve gömlek giymeyi daha çok tercih ediyor. Kendinizi rahat hissedebileceğiniz ve özgür davranabileceğiniz bu çekimler çok farklı ortamlarda yapılabiliyor.

Özellikle son yıllarda tercih edilen Paintball sahalarında hayal gücü tamamen özgür bırakılıyor. Suya atlarken, kumsalda yalın ayak dolaşırken, dilerseniz bir çikolata fabrikasında mekan sınırlı olmadan Trashday çekimi yaptırabilirsiniz. bu çekimler ile geleceğe muhteşem görüntüler bırakabilirsiniz. Çekimler hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için hemen iletişim bilgileri üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Örnek çalışmaları inceleyerek bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

Call Now Button
Whatsapp
Whatsapp